Jakie pokarmy jeść, gdy cierpisz na zaparcia
Tomek10.02.2021

Polecane: Dobra strona

Każdy, kto cierpi na zaparcia, powinien znać swoje objawy i wiedzieć, jak zapobiegać ich nawrotom. Warto wiedzieć, że w dużej grupie (zwłaszcza dzieci) częste są wzdęcia, nudności czy wymioty (zwłaszcza trzustki). Wiele osób myli wzdęcia z objawami zaparcia, ale ta choroba jest bardziej skomplikowana. Może się wydawać, że wzdęcia i zaparcia to jedno i to samo. Jednak duża część przypadków jest spowodowana innymi chorobami.

Warto poznać przyczyny zaparć

Przyczyną zaparć jest dieta. Tak, naprawdę warto wiedzieć, że źródłem zaparć jest źle zbilansowana dieta. Najważniejsze jest wyeliminowanie wszelkich węglowodanów (w tym w postaci białego pieczywa, białego ryżu, ziemniaków, makaronu, brązowego ryżu, szczawiu, kiełbasek, masła, krakersów, proszku do pieczenia, muesli, cukru, mąki) oraz rób to stopniowo - czyli zmniejszaj je w większym lub mniejszym stopniu.

Jak skutecznie wyeliminować zaparcia

Aby skutecznie sobie z tym poradzić, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dobry nie będzie farmaceutą ani lekarzem specjalistą. Powinieneś skontaktować się z takim specjalistą (np. Numer telefonu lub e-mail) i opowiedzieć o swoich objawach. Czym dokładnie są wzdęcia, a co jeszcze ważne - zaparcia. Wtedy warto skorzystać z pomocy specjalisty, który złapie niektóre z tych uciążliwych chorób i schorzeń. Nie wahaj się, a szybko i stopniowo wyeliminujesz te uciążliwe choroby.

Polecane: Katalog stron WWW

Polecane: Spis stron internetowych

Tagi: ryżu specjalisty dieta pomocy zaparcia u noworodka zaparcia u kota domowe sposoby zaparcia spastyczne zaparcia u niemowląt zaparcia u dzieci zaparcia u osób starszych zaparcia mp zaparcia